Konji imaju osjećaje i ponekad razumiju puno više nego to mi shvaćamo.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konji imaju osjećaje i ponekad razumiju puno više nego to mi shvaćamo.

Da bi vidjeli cjeli forum,morate se registrirat,besplatno je.
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Upala pluća (pneumonia)

Go down 
Autor/icaPoruka
Knight Rider

Knight Rider



Upala pluća (pneumonia) Empty
PostajNaslov: Upala pluća (pneumonia)   Upala pluća (pneumonia) Empty5/4/2011, 17:47

(PNEUMONIA) Uzroci mogu biti infekcija,virus i gljivice.Simptomi su visoka temperatura,ubrzano disanje i kašalj.Konj može iskašljavati iscjedak iz pluća.Konj koji boluje od upale pluća mora se odmarati i treba ga pažljivo njegovati.Nakon ove bolesti povratak u normalan način života mora biti postupan jer je plućima potrebno mnogo vremena da se oporave.
Simptomi upale pluća u konja se razlikuju.Varijacije simptoma ovise o uzroku upale pluća (gljive, virusi ili bakterije), dob konja (ždrebad do 6 mjeseci starosti, ždrebadi stariji od 6 mjeseci ili konji drugih dobi), te stres i životni uvjeti konja u vrijeme njegove bolesti.
Mlada ždrebad može umrijeti u roku od nekoliko sati od upale pluća, tako da ako sumnjate da vaš mladi konj ima upalu pluća, kontaktirajte veterinara odmah.

[Vrh] Go down
 
Upala pluća (pneumonia)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji imaju osjećaje i ponekad razumiju puno više nego to mi shvaćamo. :: Zdravlje i bolesti konja-
Forum(o)Bir: