Konji imaju osjećaje i ponekad razumiju puno više nego to mi shvaćamo.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konji imaju osjećaje i ponekad razumiju puno više nego to mi shvaćamo.

Da bi vidjeli cjeli forum,morate se registrirat,besplatno je.
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Piroplazmoza (babezioza) konja

Go down 
Autor/icaPoruka
Konji su zakon

Konji su zakon



Piroplazmoza (babezioza) konja Empty
PostajNaslov: Piroplazmoza (babezioza) konja   Piroplazmoza (babezioza) konja Empty2/11/2011, 18:20

Bolest se očituje na početku sa vrućicom, pa gubitkom apetita, ubrzano disanje, probavne smetnje (začepi, suh izmet s primjesama krvi), tamnija mokraća do crvena (zbog krvnog spoja koji daje krvi crvenu boju - hemoglobin). Sluznice (kapaka i ustiju) su ili bljeđe nego što su inače ili žučkaste do žute(što je rezultat žutice koja je nastupila).

Manifestira se tako što počinju odbijati hranu, mirni su, ne žele se družiti. Uz visoku temperaturu sluznice postanu svijetle, skoro bijele. Ako se bolest ne primjeti na vrijeme, može doči do najgorega...Mokrača crvena,tamno smeđa.


"Krenulo je tako što je prestao jesti sjeno a zob je očistio i bio mi je čudan .Nije mi se veselio, stajao je, opuštene glave, izmjerila sam mu temperaturu i bila je preko 41°C.Boja zubnog mesa, bjeloočnice je bila svijetlo žuta."
[Vrh] Go down
https://horsesandriders.forumhr.com
 
Piroplazmoza (babezioza) konja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Znakovi zdravog konja
» Ritanje konja
» Valjanje konja
» Anatomija konja
» Boje konja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji imaju osjećaje i ponekad razumiju puno više nego to mi shvaćamo. :: Zdravlje i bolesti konja-
Forum(o)Bir: