Konji imaju osjećaje i ponekad razumiju puno više nego to mi shvaćamo.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konji imaju osjećaje i ponekad razumiju puno više nego to mi shvaćamo.

Da bi vidjeli cjeli forum,morate se registrirat,besplatno je.
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

  Swayback

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Knight Rider

Knight Rider



  Swayback Empty
PostajNaslov: Swayback     Swayback Empty13/2/2011, 16:57

Pognuta leđa i obješen trbuh je donijela deformacija od dugih godina tvrdog jahanja i česte trudnoće.
Genetski temelj za ranu pojavu swajbacka pogađa mlade konje tijekom njihova razvoja skeleta.
Swayback povezan sa starosti dolazi s posustajanja mekih tkiva i gubitak mišićnog tonusa leđa te omogućuje savijenje kralježnice.
Definitivno može se reći da postoji velika genetska komponenta za swayback.Deformacija proizlazi iz jednog recesivnog gena ili male skupine gena u vrste 30.000 - 40.000 gena.

Swayback utječe na konje svih pasmina.Swaybacked ždrebne kobile nemaju dodatne probleme u koncipiranju, nošenju ili ždrebnosti njihove ždrebadi. Performirani konji nisu umanjeni za bilo kakvim značajnim stupnjem lordoza, iako swaybacked trkaći konji pokazuju da mogu imati neznatno izmijenjen način hoda.

Brige za konja s abnormalno zakrivljenom kralješnicom od sedla mogu zadobiti ozljede leđa. Stablo sedla koje stoji previše natrag na leđima, tako stavlja ekstremni pritisak na četiri manja područja, ili jahačeva težina iza grebena može izazvati mnogo nelagode konju.


[You must be registered and logged in to see this link.]


[Vrh] Go down
Konji su zakon

Konji su zakon



  Swayback Empty
PostajNaslov: Re: Swayback     Swayback Empty19/2/2011, 19:01

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
https://horsesandriders.forumhr.com
 
Swayback
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji imaju osjećaje i ponekad razumiju puno više nego to mi shvaćamo. :: Zdravlje i bolesti konja-
Forum(o)Bir: