Konji imaju osjećaje i ponekad razumiju puno više nego to mi shvaćamo.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konji imaju osjećaje i ponekad razumiju puno više nego to mi shvaćamo.

Da bi vidjeli cjeli forum,morate se registrirat,besplatno je.
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Zvjerinjac (mud fever)

Go down 
Autor/icaPoruka
Knight Rider

Knight Rider



Zvjerinjac (mud fever)   Empty
PostajNaslov: Zvjerinjac (mud fever)    Zvjerinjac (mud fever)   Empty5/4/2011, 17:43

Ovaj se poremečaj najčešće javlja kod konja koji zimi borave na pašnjaku,kad su vlažni uvijeti.Ne obolijevaju svi konji,a jedan od uzročnika moža biti i vrsta tla,glineno je tlo posebno loše.
Tanka koža oko peta postaje nadražena i upaljena,te peta postaje ranjava i ispucana.Bakterije tada mogu ući u kožu, a rezultat je povišena temperatura i šepavost.
Koža će i dalje pucati ukoliko se tijekom zacijeljivanja ne bude nanosila umirujuća,vlažna mast.Pokušajte koristiti tanak sloj petrolejskog želea na petama i puticama ako koža postaje upaljena.
Zimi nemojte prati noge konju,osim ako nisu posebno suhe,jer ako po hladnoči ostanu vlažne,povečava se opasnost od tog problema.Ako se konj koji boravi u konjušnici s jahanja vrati s mokrim i blatnjavim nogama,pokrijte ih bandažama za konjušnicu na nekoliko sati,dok se ne osuše,a zatim skinite bandaže i mekanom četkom odstranite blato.U veoma blatnjavim uvjetima,taj poremečaj može zahvatiti i područje ispod trbuha.



[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
 
Zvjerinjac (mud fever)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji imaju osjećaje i ponekad razumiju puno više nego to mi shvaćamo. :: Zdravlje i bolesti konja-
Forum(o)Bir: